"Тарифи для багатих - це просто смішно", - сказав під час прес-конференції Олексій Кучеренко. За його словами, у 2007-2008 роках, коли мером Києва став Леонід Черновецький, він теж хотів зробити соціально справедливі тарифи і запровадити 12 тарифів для різних груп населення.

"Тариф - це економічна категорія, він не залежить від того, хто на кінці цієї труби. Тому що він розраховується економічно. Інакше ми потрапимо в нову корупційну пастку. Хто ділитиме на бідних і багатих? У всьому світі соціальна справедливість встановлюється для багатих збільшеними податками... Чому нині закидається в суспільство ця популістська нездійсненна новація, мені важко коментувати", - здивувався експерт.

Крім того, Кучеренко пояснив, що згідно із законодавством, уряд не особливо впливає на встановлення тарифів на комунальні послуги.

"Якби хтось в уряді прочитав закон, то уряд би зрозумів, що він на тариф сьогодні не дуже впливає. Сфера тарифоутворення природних монополій - теплопостачання і водопостачання - функція регулятора. Уряд тут просто ні при чому... Регулятор зобов'язаний зробити економічно обгрунтований тариф, а уряд і місцеві бюджети зобов'язані знайти відповідні джерела покриття", - вважає екс-міністр.

Нагадаємо, за словами українського прем’єра Миколи Азарова, уряд планує удосконалити систему диверсифікованих тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

"Хочу серйозно застерегти всіх від спекуляцій щодо підвищення тарифів для населення. Ми вже два роки справляємось з ситуацією, не підвищуючи тарифи. Наші люди будуть оплачувати посильні відповідно з їх доходами обґрунтовано", – заявив прем’єр.