Таку думку висловила економічна журналістка Катерина Венжик в інтерв’ю "Громадському радіо". За її словами, багато хто згадує, що в цей час долар коштував 8 гривень. Однак ніхто не задає собі питання, скільки грошей було витрачено на підтримку його на такому рівні.

"З 2010 року було витрачено майже 23 мільярди доларів золотовалютного фонду, щоб утримувати цей курс", – нагадала Катерина Венжик.

Читайте також: Цього року Україна виплатила МВФ більше ніж отримала кредиту

Окрім того, журналістка зазначила, що ще 2012 році Росія розпочала проти України торгівельні війни – сирні, молочні, кондитерські. Тоді ще не було жодних натяків на Євромайдан, а Віктор Янукович міцно сидів на президентському кріслі. Відтак з 2013 року український експорт достатньо сильно впав, коли Росія закрила свої ринки, а переорієнтування на інші країни, в тому числі ЄС, ще не відбулося.

Щодо іноземних інвестиції у 2013 році, то вони показали усю "особливість" української економічної ситуації.

За 10 місяців 2013 року іноземні інвестиції зросли всього на 2,3%. Це дуже низький показник. А якщо подивимось на країни, то третина – Кіпр (всі ми розуміємо, які це іноземні інвестиції), ще майже 10% – Нідерланди (офшор); 4,8% – Великобританія (офшор), 4,5% – Британські Віргінські Острови. Майже всю масу іноземних інвестицій, яких і так було досить мало, ми отримували з офшорів,
– розповіла журналістка.

Читайте також: ЄС не дає Україні черговий транш – є роз’яснення

При цьому вона зазначила що заяви на тему, що якби не Євромайдан, то не було б падіння економіки, є ніщо інше, як спекуляції.

"Пересічний громадянин на кінець 2013 року звісно не відчував падіння економіки на макрорівні. Мова не про те, що наша економіка стала кращою після Майдану. На жаль, ні, і є дуже багато факторів (війна, анексія Криму). Питання в тому, що багато спекулюють на тому, що аби не було Майдану, була б економічна стабільність. Ні, не було б. Економіка б так само падала в 2014 році. Можливо, не такими шаленими темпами, бо могло б не бути війни (але не факт, що її не було б)", – наголосила Катерина Венжик.

Журналістка вказала на той факт, що на кінець 2013 року в Україні просто не було грошей.

Грошей в країні не було настільки, що ОВДП (облігації внутрішнього держзайму) випускалися кожні два тижні (на момент початку листопада 2013 року),
– нагадала вона.

При цьому, зазвичай, ОВДП випускаються раз або двічі на рік.

Читайте також: Чому курс гривні продовжує падати: коментар Нацбанку

Однак станом на кінець 2017 року в Україні намітився прогрес.

"За макропоказниками в нас принаймні позитивна динаміка. Ці "мінуси" (ВВП, промислове виробництво, експорт) зараз перетворилися в "плюси". 2,7% ВВП (із зростанням), зростання експорту, потроху росте золотовалютний резерв. Хоча ми розуміємо, що він у першу чергу росте за рахунок грошей МВФ. Але наш експорт дозволяє більш-менш стабільно без постійного витрачання золотовалютного резерву тримати курс гривні. Насправді, це досить велике економічне досягнення для країни, в якій війна, з інноваційною економікою дуже так собі, експорт сировинний (і не найдорожчий) і для країни, в якій все ж сидить досить популістський парламент, який не дає ходу дуже багатьом важливим економічним починанням або дає зі скрипом", – наголосила Катерина Венжик.

Щодо майбутнього в економіці України, то головним Катерина Венжик вважає рівень інфляції в країні.

"Нацбанк прогнозує наступного року інфляцію 5%, це їхній цільовий показник. У цьому році їм не вдалося втриматися в рамках цільового показника, вони хотіли втриматися до 10% – наразі ми маємо 16%. Якщо ми втримаємося в коридорі 5-7% і Нацбанку це вдасться, це буде набагато важливіше для нашої купівельної спроможності, ніж вартість долара", – підсумувала журналістка.