Відмова обслуговувати російський держборг

JPMorgan Chase та Goldman Sachs Group відмовились від операцій з боргом країни-агресорки після того, як Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) заборонило учасникам ринку США купувати як нові, так і наявні боргові та пайові цінні папери, випущені суб'єктом Росії.

Читайте також З Іраном та Індонезією: у Росії вигадали собі нову "велику вісімку"

Відповідно до оновленої директиви OFAC і згортання Goldman Sachs діяльності, пов’язаної з Росією, компанія більше не проводитиме певних операцій з формування активності ринку щодо російських юридичних осіб,
– йдеться у заяві одного з банків.

Як повідомлялося, ліцензія OFAC, яка дозволяла транзакції, необхідні для отримання платежів за борговими зобов’язаннями Мінфіну РФ та Банку Росії терміном до 25 травня, не буде продовжена.

Можливий дефолт в Росії: головне

  • Від початку повномасштабної війни в України міжнародні рейтингові агентства говорили про можливий дефолт в Росії. Річ у тім, що санкції суттєво ускладнюють обслуговування держборгу країною-агресоркою в іноземній валюті.
  • Однак Росія вже декілька разів уникала можливого дефолту, виплачуючи зобов'язання в останню хвилину. Останній раз, здійснивши виплати за облігаціями на початку травня, термін погашення яких закінчився 4 квітня.
  • До цього Росія спробувала провести виплати за позиками в рублях, але агентство Moody's заявило, що це зміна умов випуску облігацій і може вважатися дефолтом.

До теми – Фурса спрогнозував коли в Росії буде дефолт: дивіться відео