Про борги компанії Ахметова йдеться у листі Оператора газотранспортної системи України Офісу Президента та Кабміну. Копію листа опублікували "Наші гроші".

Читайте також На зустрічі з Зеленським олігархи поділили області на час коронавірусу, – ЗМІ

За інформацією державного оператора, "ДТЕК Східенерго" несанкціоновано та безкоштовно впродовж лютого – березня відібрав газу на 241 мільйон гривень. Адже з’ясувалося, що компанія не має жодного постачальника газу.

Водночас фірма Ахметова у лютому подала до Господарського суду Луганської області позов проти АТ "Луганськгаз". Суд задовольнив клопотання і заборонив "Луганськгазу" обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.

Також, за даними "Нафтогазу", "ДТЕК Східенерго" не заплатив оператору за поставки газу ще 707 мільйонів гривень.

Крім того, з 1 липня 2019 року компанія припинила платежі за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. Станом на березень такий борг становить приблизно 700 мільйонів гривень.

Тому загальний борг компанії Ахметова перед державою вже перевищив 1,6 мільярда гривень. Зокрема, 948 мільйонів гривень – борги за газ, який був відібраний та спожитий.

ахметов борги
Копія листа про борги компанії Ахметова / Сайт "Наших грошей"

Як пояснюють ситуацію у ДТЕК

Там наголошують, що в липні 2019 року Луганська ТЕС "була змушена перейти на газ від "Нафтогазу" через критичний дефіцит вугілля". Така ситуація виникла через інфраструктурні та політичні проблеми в регіоні, пише пресслужба компанії.

Це дозволило забезпечити стабільні поставки електроенергії жителям Луганської області і уникнути віялових відключень в регіоні. Однак собівартість виробництва електроенергії на газі істотно перевищує максимальні ціни на електроенергію на ринку,
– мовиться у повідомленні.

У компанії додають, що "для економії природного газу з 25 серпня минулого року ДТЕК Луганська ТЕС була змушена перейти на роботу одним енергоблоком".

"Ситуація ускладнюється також іншими факторами: незатребуваність вітчизняною генерації через імпортної електроенергії і заборгованість ДП "Енергоринок" перед ДТЕК "Східенерго" за вже відпущену електроенергію, яка склала майже 1,9 мільярдів гривень", – повідомляє пресслужба.

Саме ці обставини, як пояснюють у компанії, і призвели до дефіциту обігових грошей.

Що відомо про компанію ДТЕК

  • Найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України. Належить олігарху Рінату Ахметову.
  • Видобуває 90% українського вугілля та володіє 70% усіх вугільних електростанцій та найбільшими сонячними та вітроелектростанціями. Продає свою електроенергію в Україні на 75% дорожче, ніж у Європі.
  • За 2019 рік ДТЕК отримала прибуток EBITDA (операційний прибуток до амортизації, сплати податків та відстотків) у розмірі 15,5 мільярда гривень. Влітку 2019 року Рінат Ахметов купив віллу у Франції за 200 мільйонів євро.
  • Нещодавно Ахметов пожертвував 300 мільйонів гривень на закупку тестів для боротьби з коронавірусом.