Результати розмови

За підсумками бесіди між Марченком та Домбровкісом, було вирішено продовжити конструктивний діалог стосовно другої частини траншу у вересні 2021 року. Зокрема йдеться про 600 мільйонів євро.

Варто прочитати Дуже потрібні гроші: чи отримає Україна транш МВФ перед піковими виплатами боргу

Ми готові повернутися до питання отримання другого траншу макрофінансової допомоги ЄС у вересні цього року,
– зазначив Домбровкіс, під час телефонної розмови.

Також віцепрезидент Єврокомісії відмітив значний прогрес у реформуванні різних сфер в Україні. Його колега віцепрезидент Єврокомісії з міжвідомчих відносин і прогнозування Марош Шефчович нещодавно теж відмічав значний прогрес України.

На його думку, Україна домоглася значного прогресу в реформуванні медіасфери, державного управління, боротьби з корупцією, макроекономічної стабілізації.

До теми Україна отримає другий транш від ЄС: назвали основну вимогу

Транш від ЄС: головне

  • Перший транш від ЄС Україна отримала у грудні 2020 року. Його сума становила 600 мільйонів євро.
  • 27 квітня 2021 року очільник Мінфіну Марченко зустрівся з керівником групи Єврокомісії щодо підтримки України Катаріною Матерновою, для обговорення співпраці між ЄС та Україною. Після чого Марченко заявив, що транш Україна може отримати ще до вересня 2021 року.
  • Серед умов ЄС, задля отримання другого траншу, йшлося й про: початок та продовження реформ у сфері управління державними фінансами, належне управління та верховенство права, поліпшення бізнес-клімату, секторальні реформи та щодо держпідприємств. Також була умова стосовно досягнення позитивного прогресу з МВФ, мається на увазі програма stand-by.