З такою заявою виступив глава ЄЦБ Маріо Драгі.

Кажучи про ознаки стабілізації, Драгі навів макроекономічні дані, що характеризують ситуацію в єврозоні.

При цьому глава ЄЦБ ще раз вказав на "істотні ризики для економічного прогнозу єврозони в умовах високої невизначеності". Ці ризики відносяться до подальшого посилення напруженості на європейських боргових ринках, яка може торкнутися реальної економіки. Крім того, ЄЦБ бачить ризики в глобальній економіці, тиск протекціонізму і можливості "стихійної корекції глобальних дисбалансів".

Як відзначив Драгі, монетарна політика ЄЦБ і надалі буде направлена на підтримку цінової стабільності у валютному блоці. При цьому середньостроковий ціновий орієнтир по інфляції залишається на рівні в 2%.

Ознаки стабілізації економічної активності у валютному блоці дозволяють припустити, що економіка регіону поступово відновлюватиметься впродовж 2012 року. Дуже низькі короткострокові процентні ставки і всі заходи, що приймаються ЄЦБ для підтримки фінансового сектору єврозони, також надаватимуть підтримку процесу відновлення економіки, додав Драгі.

Сьогодні президент ЄЦБ також підтвердив, що угода Греції з міжнародними кредиторами відносно нового пакету фінансової допомоги досягнута.