Про це заявив глава ЄЦБ Маріо Драгі.

"Зростання стабілізувалось на низьких рівнях, - сказав він. - Протягом року очікується помірне відновлення".

Глава центробанку відзначив збереження знижуючих ризиків для економіки регіону. "Напруженість, яка зберігається на ринках держборгу єврозони, як очікується, буде стримувати імпульс економічного зростання", - вважає Драгі.

Він підтвердив раніше заявлену оцінку інфляції в єврозоні в 2% в цьому році, при цьому переважає ризик її подальшого зростання. На початку 2013 року очікується зниження темпів інфляції нижче рівня в 2%.

У короткостроковій перспективі посилення інфляції пов'язане з підвищенням нафтових цін, сказав глава ЄЦБ.

У своїй політиці Європейський центробанк змушений шукати рівноваги між необхідністю стримувати інфляційні загрози в найбільшій економіці єврозони, Німеччині, і потребами боротьби з борговою кризою. Водночас, ситуація в Німеччині залишається стабільною, а зарплати службовців в цій країні ростуть максимальними темпами за 20 років, що підвищує ризик прискорення інфляції в ФРН.

Крім того, Драгі знову дав зрозуміти, що всі "нестандартні заходи", реалізовані ЄЦБ, носять тимчасовий характер, проте не вказав, коли саме слід очікувати їх згортання.

Голова ЦБ єврозони також відзначив покращення умов кредитування банків і закликав фінансові організації робити все можливе для зміцнення капіталу, в тому числі зберігати прибуток.