Про зниження вартості спецдозволів до 1% від початкової ціни йдеться в постанові уряду №24 від 9 січня, пише "РБК-Україна".

"За надання дозволів без проведення аукціону з метою виконання угод про розподіл продукції стягується збір у розмірі 1% початкової ціни продажу такого дозволу на аукціоні", - написано в документі.

Стартову вартість спецдозволу визначають за спеціальною методикою, виходячи із запасів ділянки або родовища, надійності оцінки цих запасів та їх підтвердження.

Відповідно до інформації НАК "Надра України, раніше за видання спецдозволу отримували 300 млн грн до 620 млн грн.

Видання "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в Мінприроди повідомило, що зниження плати затвердили за наполяганням компанії Shell, яка в іншому випадку відмовлялася приступати до розробки Юзівської площі.

"Компаніям Shell і Chevron передають дозволу на значні площі, аналогів яким ще не було, і сума платежів повинна була бути досить значною. Однак в результаті переговорів з Shell уряд пішов назустріч добувачеві. Зараз питання в тому, чи буде в України свій газ чи нам доведеться втридорога купувати російське паливо", - повідомило джерело.

У Shell розповіли, що досягнутим компромісом задоволені.

Нагадаємо, у 2013 році український уряд планує підписати угоди про розподіл продукції з британською Shell та американськими Chevron й ExxonMobil, що має дати офіційний старт пошуку в Україні сланцевого та інших нетрадиційних газів. Сам же видобуток почнуть значно пізніше.

У ВО "Свобода", натомість, не згодні з рішенням Харківської обласної ради, яка дозволила видобувати сланцевий газ на території області. Свободівці попереджають про екологічні проблеми та обіцяють вирішувати це питання у суді.