Фінансові аналітики прогнозують, що вже незабаром долар відвоює втрачене. Втім, не критично. За словами фінансового експерта Юрія Шоломицького, девальвація буде помірною. Восени вона може становити 1 – 1,5%, отже вартість долара може зрости до 27,5.

Цікаво НБУ знову змінив вартість долара та євро: курс валют на 14 вересня

Влітку для укріплення курсу гривні склались сприятливі умови. Традиційно дали країні валюти вітчизняні аграрії, для яких це найгарячіший сезон. Сприяв і рівень інфляції на світовому ринку – зросла виручка від українського експорту.

В Україну приїде нарешті місія Міжнародного валютного фонду. Вона має оцінити нашу готовність до наступного траншу. Якщо все буде успішно, Україна отримає 750 мільйонів доларів. Інший гальмівний фактор для укріплення долару – висока ймовірність локдауну.

Бізнес сьогодні стискається, тому що розуміє, що його можуть завтра закрити. Він боїться висловлювати активний попит на валюту, щоб привозити сюди імпорт, бо не буде де продавати. Реально зменшується попит на валюту і це дає можливість зміцнювати гривню,
– фінансовий експерт Олег Пендзін.

Експерти назвали, яким буде курс долара восени: дивіться сюжет 24 каналу

Нацбанк на ситуацію на ринку реагує задовільно, вважають експерти. Наприкінці літа іноземні інвестори перестали вкладати валюту в облігації внутрішньої державної позики через високі інфляційні ризики.

Задля сповільнення інфляції НБУ підвищив облікову ставку до 8%. Хоча таке рішення головний банк країни прийняв і не одразу, це все одно підтримало гривню.