Про це Шмигаль розповів під час брифінгу на Крюківському вагонобудівному заводі у Кременчуці, що на Полтавщині, передає Укрінформ.

Тим часом Стрибок у ціні євро: скільки коштує валюта в обмінниках

Так, в очільника уряду запитали, чи обговорюється з Нацбанком "курс долара по 30" та пожвавлення економіки шляхом стимулювання інфляції.

Такі питання з Нацбанком не обговорюються. НБУ веде свою власну монетарну політику... На сьогодні як уряд, так і Національний банк працюють над збереженням курсової і цінової стабільності,
– наголосив Шмигаль.

Він також зазначив, що уряд цікавить розвиток промисловості, та інвестиції в промисловість, "але це – не предмет для розмов про додаткову емісію коштів і того, що курс має бути штучно завищений чи знижений".

Що цьому передувало

  • Річ у тім, що президент Зеленський під час зустрічі з бізнесменами на Буковині заявив, що через завищений, на його думку, курс гривні щодо долара США українські підприємства "недоотримали мільйони і закрилися". Тоді ж глава держави додав, що навіть у бюджеті закладений курс 30 гривень за долар.
  • Після цього навколо питання щодо "долара по 30" велися активні дискусії. Зокрема, обговорювалося те, чи врятує, а чи ж вб’є економіку курс в 30 гривень за долар.