Дані моніторингового сайту Vesselfinder свідчать, що наразі ж судно перебуває у Ґданській затоці в Балтійському морі. Російські ЗМІ пишуть, що трубоукладач встав на якір неподалік Калінінграда напередодні ввечері.

Цікаво! Скільки Україна втратить, якщо "Північний потік-2" таки добудують: сума

Зауважимо, що саме в Балтійському морі неподалік вод Німеччини, залишився недобудований відрізок російського морського трубопроводу "Північний потік – 2".

Перед цим корабель покинув протоку Ла-Манш. Планували, що він повернеться до російської Находки 1 липня. Саме звідси судно вирушило у лютому. Зрештою досягло берегів Мозамбіку, обігнуло Африку та прибуло на Канарські острови. Далі його маршрут прямував до єгипетського Порт-Саїда: сюди корабель мав прийти 30 квітня. Однак "Академік Черський" так і не пройшов Гібралтарську протоку, а рушив на північ Атлантики, взявши курс на Абердін у Великобританії.

Раніше російський міністр енергетики Олександр Новак заявляв, що саме "Академік Черський" може добудувати "Північний потік – 2". Заява чиновника пролунала після того, як попередній підрядник, швейцарська компанія Allseas, відмовився брати участь у проєкті через санкції США.

Примітно, що "Академік Черський" – єдиний корабель, який міг би продовжити будівництво, попри американські санкції. Його росіяни здебільшого використовували для прокладки морських трубопроводів в арктичних водах.

Зверніть увагу! Зараз "Північний потік – 2" побудовано на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійсбке море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів у рік.

Коротко про перешкоди добудові "Північного потоку 2"

Наприкінці грудня 2019 року президент США Трамп підписав бюджет на 2020 рік. У ньому, зокрема, передбачено санкції проти компаній, що будують другу гілку "Північного потоку-2" через Балтійське море.

Хто та що потрапляє під удар американських санкцій:

  • судна, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів (30,5 метрів) нижче рівня моря;
  • іноземці, які продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для побудови газопроводів;
  • керівники компаній, що займаються будівництвом "Північного потоку-2" (їм можуть відмовляти у візах);
  • транзакції, пов'язаних з майном або інтересами у США вищезгаданих осіб.

Тож будівництво газопроводу в обхід України наразі затягується. У Росії все ж запевняють, що добудують "Північний потік-2" навіть попри санкції. Планують це зробити не пізніше ніж перший квартал 2021 року.

До речі Німеччина вимагає посилити тиск на Росію та запровадити нові санкції


Газогін "Північний потік – 2" / Карта