Народні обранці пропонують встановити прожитковий мінімум з 1 липня 2022 року в розмірі 2 896 гривень, а не 2 508, як внесли у проєкт раніше. Відповідно парламентарі хочуть підвищити цей показник у грудні наступного року до 3 359 гривень замість 2 589.

Зверніть увагу Очікуємо зростання ВВП близько 4%, але може завадити хвиля коронавірусу, – Шмигаль

Соціальні виплати на новонароджених дітей

Депутати також внесли в проєкт бюджету правки, за якими суттєво зростає допомога батькам при народженні дитини. Згідно з цими змінами така виплата від держави мала б виглядати наступним чином.

  • за першу дитину – 100 000 гривень, з яких 30 000 – перша разова виплата;
  • за другу дитину нардепи пропонують платити 150 000 гривень, з яких 50 000 батьки мають отримати одразу після народження немовляти.
  • за третю та кожну наступну українцям пропонують платити допомогу в розмірі 250 000 гривень. Сума першої разової допомоги тоді становитиме 80 000 гривень.

Зміни у витратах на охорону здоров'я

Народні депутати також внесли правки, які стосуються видатків у сфері охорони здоров'я. На боротьбу з коронавірусом та наслідками пандемії для закладів середньої загальної освіти пропонують виділити 1 мільярд гривень.

Для медиків нові правки передбачають створення програми захисту, запобігання та реабілітації від COVID-19. На неї просять виділити ще 5 мільярдів гривень.

Інші пропозиції нардепів

Нові правки пропонують скерувати 6 мільйонів гривень Національній академії аграрних наук для створення першого в Україні карбонового полігону на базі Інституту зрошуваного землеробства. На програму "Управління та випробування космічних засобів" пропонують виділити додатково 1 мільярд гривень.

Видатки соціально-економічний розвиток згідно з запропонованими змінами можуть зрости до 6 мільярдів гривень, а на інфраструктуру – до 1 мільярда.

За використання надер для видобування природного газу народні обранці пропонують збільшити на 1,2 мільярда гривень. Таким чином, на думку політиків, можна збільшити надходження до бюджету для втілення всіх запропонованих змін.