Аби наміри стали реальністю, електрифікують щонайменше 500 кілометрів колій. Це відбуватиметься у рамках програми "Велике будівництво", ініційованої президентом Зеленським.

До теми Зеленський оголосив про старт "Великого будівництва" на Укрзалізниці

Що відомо про електрифікацію колій та нові маршрути

Більше подробиць розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Він звернув увагу на те, що у найкращі роки Укрзалізниця могла електрифікувати навіть по 100 кілометрів залізничних колій щороку. Втім, цей показник за попередні 8 років сумарно становив лише 23 кілометри.

Ми плануємо електрифікувати щонайменше 500 кілометрів до 2024 року. Це дозволить налагодити швидкісні міжрегіональні сполучення,
– пояснив Кубраков.

Урядовець анонсував, що нові маршрути формату "Інтерсіті+" запустять до понад 10 обласних центрів. Серед них – Ужгород, Чернівці, Луцьк, Житомир, Чернігів, Суми, Кропивницький, Маріуполь, Миколаїв та Херсон. Швидкісною залізницею вже найближчим часом з'єднають Київ та Черкаси.

Що вже зроблено у 2021

Кубраков зауважив, що ще у 2021 році завершиться електрифікація 50 кілометрів колій на різних маршрутах. Напередодні, наприклад, завершили відповідні роботи на ділянці "Чорноморська – Берегова", протяжністю 6,5 кілометрів. Її використовують найбільші морські порти України.

До грудня триватиме електрифікація 11-кілометрової колії "Київ – Васильків-2". Це дозволить "пересадити" пасажирів на цьому напрямку з автомобілів на залізничний транспорт. У такому випадку пасажиропотік зросте з 5 до 7 тисяч на добу.