Про розкрадання в "Укроборонпромі"

– Вважаю принизливим те, що сталося в Україні впродовж останнього тижня лютого. Це загрожує статусу України як держави. Ті чиновники й службовці, які причетні до цього, повинні сісти за ґрати.

Читайте також: Хто в Україні блокує розвиток IT-технологій: відповідь Сироїд

– "Соціальна справедливість" наполягає також на тому, аби керівництво "Укроборонпрому" публічно відзвітувало про свою діяльність перед парламентом, урядом та народом України. Люди, які уособлюють цей конфлікт, повинні припинити участь у боротьбі за президентське крісло. Я вірю, що цей цинізм, який продемонстрували при розкраданні коштів української армії, не вдасться "прикрити" ні підкупом, ні штучними скандалами.

Про монетизацію субсидій

– На фоні скандалу з "Укроборонпромом" монетизація субсидій здається геніальною ідеєю. Восени у 2018 році мешканців українських сіл змушували отримати банківські картки, аргументуючи це тим, що в країні немає "живих" грошей. Самі створили проблему, самі її й вирішили: у грудні того ж року прийняли рішення, що поштові відділення не закриватимуть, тож їх працівники й надалі розноситимуть гроші.

З 1 січня 2019 року мав початися поступовий перехід до монетизації пільг, почали з субсидій. Та для чого нам ті субсидії, якщо цифри у платіжках настільки завищені?

– Монетизація пільг повинна бути. Це дуже правильна цивілізована норма. Та вона має бути не показовою, за місяць до виборів, а має стати частиною державної політики. Я сподіваюсь, що НАБУ та інші правоохоронні органи з'ясують, звідки ці "живі" гроші взялися. А поки я закликаю людей: пам'ятайте, що в день виборів ви залишаєтесь наодинці зі своєю совістю.

Більше – дивіться в інтерв'ю.