Таку думку озвучила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Про це повідомляє LIGA.net.

Важливо Накопичувальні пенсії в Україні стануть обов'язковими: переваги та недоліки

Як зміняться податки

Єдиний соціальний внесок і податок на доходи фізичних осіб зростуть до 24 і 20%, піднявшись таким чином на 2 процентних пункта. За словами Третьякової, поки відомо, що система буде працювати через спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців.

Третьякова додала, що є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки й банківські депозити та, ймовірно, страхові компанії.

Що відомо про накопичувальні пенсії

  • В Україні триває пенсійна реформа, в межах якої ми переходимо від солідарної пенсії до системи добровільних внесків, де кожен українець буде сам відповідальний за свою майбутню пенсію.
  • Система накопичувальної пенсії – це перехідний етап. Саме на цьому етапі українці й далі отримуватимуть солідарну пенсію, але також почнуть отримувати другу пенсію – накопичувальну.
  • Накопичувальна пенсія – це, коли українці роблять виплати на свій індивідуальний рахунок у недержавних фондах. При досягненні пенсійного віку, вони ці гроші можуть отримати одразу, частинами або щомісячно довічно.