Районний суд у Харкові виніс ухвалу, яка скасовує арешт на частину майна фігурантів кримінального провадження. Відтак деякі заправки Glusco відновили роботу.

Цікаво Які з екологічно чистих авто сьогодні найвигідніші

Працювати можуть не всі АЗС Glusco

За ухвалою суду, дозволили відкрити резервуари з паливом на тих АЗС, де за результатами експертизи якісь палива відповідає ДСТУ.

Для проведення трьох експертиз відібрали понад 500 зразків. За результатами першої експертизи близько 35 зразків палива не відповідають стандартам ДСТУ. Дві експертизи ще тривають,
– повідомляють у ДФС.

На заправках, де якість пального не відповідає стандартам ДСТУ, відкривати резервуари заборонили. До того ж магазини мережі АЗС можуть продавати інші товари.

Фіскали заявляють, що арешт діяв і діє лише на майно, зокрема паливно-мастильні матеріали, а не на самі АЗС та їхню діяльність.

Чому Glusco не працювало

Як пояснюють фіскали, деякі суб'єкти господарювання, організували незаконну схему із ввезення в Україну, зокрема і з Росії, палива, з використанням морських суден. При цьому приховували реальні обсяги імпорту.

Арешт наклали через те, що фігуранти займалися підпільним продажем низькоякісного пального. Схема дозволила ухилитися від сплати податків на близько 240 мільйонів гривень.

Обшуки на Glusco: коротко

  • 11 березня 2021 року Служба безпеки України заявила про викриття масштабної оборудки з "тіньової" реалізації неякісних нафтопродуктів на Glusco.
  • СБУ через це проводила обшуки на АЗС, в офісних приміщеннях і нафтобазах. Загалом перевірили понад 140 об'єктів.
  • Glusco пов'язують з народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, на якого наклали санкції.
  • 14 червня Державна фіскальна служба наклала арешт на корпоративні права компанії.