Про це Володимир Зелеснький повідомив під час спілкування з журналістами в рамках форуму "Україна 30".

До теми Усі думали, що хороші дороги – це фантастика, – Зеленський про зроблене і плани на 2021 рік

Є кілька умов для отримання грошей, – Зеленський

Глава держави наголосив, що чи можна працювати з МВФ – залежить саме від України. Сам Фонд мав назвати дату, коли Київ отримає 2-ий транш. Проте через невиконання вимог цього не зробили.

Ще у нас два транші. Всього в цій програмі три транші: 700 ще мільйонів і ще 700 мільйонів. Зараз повинні вони були надати дату, коли будуть виділений другий транш ще 700 мільйонів. Програма не виконана,
– пояснив Зеленський.

Необхідні законопроєкти уже зареєстрували

Президент назвав кілька умов, які стали на шляху до траншу. Одна з них – це закон про Вищу раду правосуддя.

Їх (МВФ – 24 канал) же годували багато років, що буде такий закон. А ми повинні дуже швидко деякі речі робити, а це дуже непросто – це і земельна реформа, і банківський закон. ВРП ми зареєстрували, зареєстрували законопроєкт про НАБУ,
– уточнив президент.

В України нормальні відносини з МВФ

Зеленський запевняє, що в Києва нормальні відносини з МВФ. Проте всередині країни цій співпраці не допомагає ніхто. Навпаки, наголосив Зеленський, є люди, які йдуть напряму до Фонду, аби показати, що в Україні не так.

Багато лобістів працюють окремо з МВФ, розказуючи, що тут відбувається в Україні: ай-яй-яй, тут таке страшне, якщо були б ми, ми показали. Помічників нема,
– сказав президент.

Зеленський заявляє, що не зовсім погоджується з деякими вимогами МВФ. Проте каже: гроші будуть. В будь-кому разі завжди є план "Б".

"З деякими речами ми погоджуємось, а з деякими – ні. Я гарант Конституції, я захищаю незалежність України",– розповів Зеленський.

Читайте також Відкат і не тільки: чому Україна не домовилась про транш МВФ і коли це відчують українці

Є вимоги, з якими не погоджуються

Серед таких речей – правки щодо закону про ВРП та ситуація з Конституційним Судом України. Сам глава держави наголосив, що коли з КСУ піде "всім відомий товариш" (мовиться про голову суду Олександра Тупицького), то суд запрацює.