Такими є результати моніторингу аналітиків YouControl.

Зверніть увагу: Як відкрити ФОП в Україні 2020: детальна інструкція

Особливістю таких компаній є те, що зареєстровані вони давно, а в юридичному статусі йдеться, що вони "не перебувають в процесі припинення, свідоцтво про державну реєстрацію недійсне".

Найчастіше фірми та підприємці не вказували при реєстрації прізвище керівника, власника та вид економічної діяльності. Загалом таких компаній понад 66 тисяч – серед ФОПів, а також 99 тисяч юридичних осіб.

Чому компанії приховують інформацію

Державні реєстратори повинні були протягом 2004 – 2005 років провести заміну старих свідоцтв на нові – єдиного зразка. До цього їх зобов’язав закон про держреєстрацію, який прийняли ще у 2003 році. Однак багато підприємців не звернулися для заміни.

Уже з 2012 року комісія Міністерства юстиції проводила інвентаризацію. Усі юрособи та ФОПи, створені до 1 липня 2004 року, повинні були подати держреєстратору реєстраційну картку для внесення змін. Ті, хто не зробив цього, отримали запис: "свідоцтво про державну реєстрацію недійсне". Водночас запис "не перебуває у процесі припинення" залишився. Адже ліквідацію чи реорганізацію фірми не проводили.

Читайте також: Скільки в 2020 році ФОПи платитимуть за себе і співробітників

Чи можна співпрацювати з такими компаніями та ФОПами

Такі компанії та підприємці мають право укладати угоди, платити податки. Адже створювалися за старим законодавством, яке було чинне на той період. Однак експерти не рекомендують з ними співпрацювати. Адже у них можуть бути зобов'язання щодо податків і зборів тощо.

Що відомо про YouControl? Аналітична система на основі відкритих даних. З понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України, відстежує зміни та візуалізує зв’язки.

фопи юрособи
Скільки ФОПів та юросіб працюють без керівників та видів діяльності / Фото YouControl