Про це заявив директор аналітичного центру Політика Микола Давидюк, коментуючи дискусію навколо необхідності законодавчих обмежень на вивезення з України лісу-кругляку та брухту чорних металів.

Експерт нагадав, що з серпня 2016 р. Казахстан ввів повну заборону на експорт брухту чорних і кольорових металів. У Китаї встановлено експортне мито в розмірі 40%, а в Індії та Пакистані – на рівні 15-30%.

"Захист внутрішнього ринку від безконтрольного вивезення стратегічної сировини – міжнародна практика. Можливо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку не звучить в парламенті так пафосно і не сулить покращенням персонального фінансового стану окремих депутатів, проте, за такими рішеннями стоять сотні тисяч українських робочих місць та доля галузі.

Саме на базі захисту власних інтересів і наповнюється державний бюджет та створюється загальний добробут країни. А в дискусії із партнерами та відстоюванні власної позиції, з'являється повага та викристалізовується взаємовигідна співпраця", – додає політолог.

Нагадаємо, у вересні 2016 року президент Петро Порошенко підписав законопроект №3868, що встановлює додаткові мита на вивіз брухту чорних металів.