Про це пише "Голос України" у статті "Будівництво століття: у "Южному" з'явиться надпотужний зерновий термінал".

"На думку експертів, держава повинна підтримати Олега Бахматюка, адже мова йде не тільки про проект з багатомільярдними інвестиціями, але і про підвищення конкурентоспроможності українського аграрного сектору. В результаті реалізації цього проекту в цілому експортний потенціал України як експортера зернових зросте на 10 млн тонн, тобто на 25%", – пише видання.

Видання уточнює, що на сьогодні продаж сільгосппродукції за кордон досягає 40% від загального експорту країни.

"За перші чотири місяці 2016 року Україна отримала понад 4,5 млрд дол. з торгівлі зерном, насінням та плодами олійних рослин та готовими харчовими продуктами. Найбільше – майже 2 млрд доларів – принесла робота хліборобів. В 2015-2016 маркетинговому році експорт зернових перевищив минулорічний показник майже на 5 млн тонн і наблизився до 40 млн тонн", – йдеться в статті.

У той же час "Голос України" наводить слова експертів, які відзначають відсутність підтримки інвестиційних проектів в агарному секторі з боку органів влади.

"Держава має сприяти покращенню інвестиційного клімату прийняттям нових законів. У нас є достатньо проектів, які критично необхідні для АПК – це і днопоглиблення, і прискорення розгляду питань про виділення земельних ділянок під інвестиційні проекти в портах. Зараз сприяння держави в цих питання на рівні одних заяв", – цитує видання керівника аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марію Колесник.

Як повідомлялося, найбільший в Україні за розміром земельного банку агрохолдинг UkrLandFarming продовжує підготовку до будівництва зернового терміналу в порту "Южний" незважаючи на претензії агрокомпанії Allseeds по земельній ділянці, виділеній під реалізацію інвестиційного проекту.

Будівництво терміналу має початися до кінця поточного року. Потужність перевалки обох черг терміналу становитиме 10 млн тонн. Обсяг інвестицій, залучених у будівництво першої черги зернового терміналу, складе 150-200 млн дол.