Отож, придбано 159 088 фізичних банок вагою 525 грамів по 14,84 гривень за банку.

В обґрунтуванні закупівлі, проведеної за неконкурентною процедурою "в одного учасника" йдеться, що для виготовлення цієї тушонки використано свинину, отриману від забою в Приморському районі Запорізької області цього літа. Як відомо, в липні в місцевому селі Камишоватка в одному з підсобних господарств було виявлено африканську чуму свиней.

Невдовзі, 31 липня, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба визначила підприємство ТОВ "Бердянські ковбаси" для забою свиней, вилучених у першій загрозливій зоні високого ступеня ризику занесення інфекції (10 км) Приморського району.

А вже 22 серпня Кабмін розпорядженням № 655-р доручив Мінекономрозвитку "забезпечити придбання 159 088 фізичних банок (1/525 грамів) консервів м’ясних "М’ясо тушковане. Свинина", які відповідають вимогам ДСТУ 4450-2005, отриманих у результаті переробки сировини тваринного походження з першої загрозливої зони".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Європейська Комісія з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО) ймовірно нададуть фінансову допомогу для боротьби із захворюванням африканської чуми свиней.