Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України народний депутат Юрій Дерев’янко під час погоджувальної ради в парламенті 1 жовтня. Він звернувся до спікера і керівників фракцій з вимогою на цьому планерному тижні розглянули законопроект про легалізацію ринку криптовалют №9083-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні".

"Законопроект звільняє учасників ринку криптовалют від оподаткування до 31 грудня 2029 року та визначає криптовалюту як нематеріальний цифровий актив, що визначає одиниці цінності, безпосереднє право власності на які фіксується згідно з записами в розподіленому реєстрі транзакцій (блокчейні). Документ дає визначення таким поняттям як віртуальні активи, токен, криптовалюта, емітент віртуального активу, майнінг, операції з віртуальними активами тощо", повідомив Дерев’янко.

На переконання автора законопроекту, ухвалення цього закону створить необхідні умови для стрімкого розвитку ринку і залучення інвестицій.

"Я вважаю, що потрібно запровадити мораторій на найближчі 10 років на оподаткування цієї сфери. Ми маємо впорядкувати і легалізувати цей величезний сегмент, який буде локомотивом нової економіки. Ці люди, це той креативний клас, який сьогодні знаходиться у внутрішній еміграції. Ми повинні створити умови для розвитку і вивести їх з цієї еміграції", заявив Дерев’янко.

Зокрема, законопроект пропонує визначити блокчейн як технологію досягнення консенсуса відносно стану розподіленої бази даних у визначений момент часу в умовах взаємної недовіри сторін або сам розподілений реєстр транзакцій (дій) в системі», а також що "віртуальні активи – токени, а також криптовалюта".

Також пропонується визначити майнінг як діяльність з обробки даних, спрямовану на забезпечення функціонування розподіленого реєстру транзакцій (блокчейна) з метою отримання винагороди у вигляді одиниць віртуальних активів.

Проектом передбачено на період до 31 грудня 2029 року включно з метою стимулювання розвитку ринку віртуальних активів в Україні тимчасово встановити, що дохід фізичних осіб, фізичних осіб підприємців, юридичних осіб, отриманий ними від операцій з віртуальними активами, звільняється від сплати будь-яких податків.

Також звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України обладнання, що призначене виключно для майнінгу.

Законопроект Юрія Дерев'янка є альтернативним до законопроекту депутата від БПП Олексія Мушака № 9083 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні", який було зареєстровано 14 вересня 2018 року.

Нагадаємо, 27 вересня Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект №9083-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні", який звільняє учасників ринку криптовалют від оподаткування до 31 грудня 2029 року та визначає криптовалюту як нематеріальний цифровий актив, що визначає одиниці цінності, безпосереднє право власності на які фіксується згідно з записами в розподіленому реєстрі транзакцій (блокчейні).