Інцидент стався під час обговорення кредитної угоди з ЄС, яку уряд має намір провести через парламент у прискореному порядку вже в ніч на понеділок, 13 лютого.

Депутат Георгіос Маврікос від Комуністичної партії Греції жбурнув томи документу в сторону трибуни, де сидів міністр фінансів Евангелос Венізелос, чим викликав обурення однопартійців Венізелоса - соціалістів.

Однак законопроект не долетів до трибуни, ніхто не постраждав.

Міністр фінансів відреагував на витівку депутата гнівною відповіддю, але згодом у більш спокійному тоні зажадав провести голосування в ніч на понеділок.

Законопроект складається з приблизно в 700 сторінок в м'якій палітурці і включає грецький і англійський тексти угоди, яка була узгоджена із "трійкою" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ). Основні аспекти документа стосуються 130-мільярдного пакета фінансування Греції, рекапіталізації грецьких банків, списання суверенного боргу перед приватними кредиторами приблизно на 100 мільярдів євро і нову економічну програму, що передбачає жорсткі заходи щодо скорочення витрат.

Комуністи заявляють, що коаліційний уряд на чолі з Лукасом Пападімосом не має мандата виборців на проведення подібних заходів і вимагають дострокових виборів. Крім того, вони наполягають на тому, що прискорена парламентська процедура не дозволяє як слід вивчити бюджетний документ.