Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив народний депутат України Владислав Данілін ( "Народний фронт").

За його словами, у вівторок в парламенті поширювали матеріали про корупційні діяння співвласника найбільшої мережі супермаркетів АТБ Буткевича. У брошурі, яку продемонстрував журналістам народний депутат, Буткевича називають "реальною загрозою національній безпеці".

"Ми з колегами хотіли б розібратися у всіх цих фактах і матеріалах, які роздавали сьогодні в Раді. І ми хочемо особисто задати питання керівникам СБУ і Генпрокуратури, чи платять структури, пов'язані з «АТБ», такі величезні суми в бюджет країни-агресора, а також чому не проводять розслідування заяв про корупцію в правоохоронних структурах. Ми вже записалися на особистий прийом до голів СБУ та ГПУ", – сказав Владислав Данілін.

Зокрема, матеріали містять біографічні дані про Буткевича, в тому числі про його роботу в структурі ЄЕСУ за часів прем'єрства Павла Лазаренка, а також факти співпраці з попередньою владою, входження в оточення президента Віктора Януковича.

Крім того, в матеріалах також розміщена схема роботи компанії АТБ в Криму через ряд офшорних компаній, а також через переоформлення підприємств на окупованому півострові за законодавством Російської Федерації.

Стверджується, що за 2015-2016 рр. компанії, підконтрольні АТБ в Криму, заплатили в бюджет РФ близько 11 мільйонів доларів. Описана також схема взаємодії Буткевича і АТБ з "новими власниками" мережі ПУД – оточенням міністра сільського господарства РФ Олександра Ткачова – менеджери АТБ залишилися працювати в його структурах навіть після так званого "продажу" мережі влітку 2017 року. З чого можна зробити висновок про партнерство Буткевича і Ткачова – одного з ідеологів силового захоплення України Росією.

У матеріалах брошури також наведені факти біографії Володимира Євдокимова – екс-міністра внутрішніх справ, який, за інформацією екс-прокурора ГПУ Дмитра Суса від імені та в інтересах Буткевича проводить наради з представниками Генпрокуратури. А також факти біографії Владислава Косинського, голови Управління СБУ в Сумській області, який раніше був помічником глави-втікача департаменту "Т" СБУ Сергія Ганжі, а сьогодні також входить в корупційну вертикаль Буткевича в силових органах.

У брошурі народних депутатів закликають об'єднати зусилля для протистояння загрозі національній безпеці, яку несе Буткевич, і звернутися до Генерального прокурора з вимогою дати пояснення по створенню в його структурі паралельних центрів управління та участі в корупційних схемах проросійського олігарха-мафіозі, а також допущення сторонніх людей до вирішення питань в "спецдепартаменті" ГПУ. Крім того, депутатів закликають звернутися до глави Служби безпеки України з вимогою дати пояснення щодо фальсифікації кримінальних справ в управлінні СБУ в Сумській області та ролі в цьому процесі особисто полковника Косинського.

Депутатів також просять звернутися до секретаря РНБО з пропозицією ініціювати санкції проти АТБ за співпрацю з агресором, а також партнерство з найближчими "друзями" Кремля. А Національне антикорупційне бюро просять розслідувати факти політичної корупції в частині фальсифікації справ на замовлення Геннадія Буткевича та участі в цьому посадових осіб Генпрокуратури і СБУ.