Ще буквально рік тому більшість криптобірж пропонували людям лише продавати та купувати різні криптовалюти. І напевно такою є криптобіржа в уяві більшості людей. Але криптобіржа сьогодні – це значно більше, ніж просто трейдинг.

Цікаво Ексклюзивний клуб: як стати частиною криптоспільноти і навчати інших

Еволюція криптобірж

На перших криптобіржах таких як Wex та BTC-e було кілька пар, якими можна було торгувати. Найчастіше це був спот. Люди просто купували біткойн, тримали його певний час, а потім продавали і отримували на тому прибуток чи збиток.

Потім з’явилися криптобіржі 2.0. До прикладу, BitMEX, на якому можна було торгувати деривативами. Але на той момент біржа мала проблему з order submission error, через що неможливо було нормально торгувати під час волатильності, і люди втрачали гроші через помилки біржі.

Тепер же ж біржі нового покоління пропонують своїм клієнтам цілий ряд послуг: від звичайного трейдингу до NFT-маркетплейсу безпосередньо на біржі, а також низку додаткових сервісів.

Фахівці Bybit у коментарі 24 каналу розповіли, якою є сучасна криптобіржа і що вона пропонує.

Можливості на Bybit

Без сумніву криптобіржі – це все ще в першу чергу про трейдинг. Можна торгувати на споті (негайна купівля / продаж активу) чи на деривативах (зобов’язання купити / продати актив в майбутньому). Також можлива торгівля опціонами (право купити / продати актив у майбутньому).

У світі криптовалют теж є свої "депозити", які називаються стейкінг. Різні криптовалюти приносять свою річну дохідність. До прикладу, стейблкойн USDT, який прив’язаний до долара, може приносити 18% річних. Такої дохідності не знайти у жодному банку.

NFT-маркетплейс з’явився безпосередньо на криптобіржі. Можна купувати та продавати власні NFT-предмети. Як розповідає Community Manager Bybit Сергій,
найбільший інтерес на NFT-маркетплейсі Bybit викликають NFT, пов’язані з play-to-earn іграми. Також доступні NFT mystery-box. Сергій поділився, як він заробив на такому боксі від Bybit і XANA:

  • О 14:00 на біржі Bybit мали з’явитися ці бокси, про що завчасно повідомили криптоспільноту.
  • Через 4 секунди від початку Сергій придбав один такий бокс за 50 доларів.
  • А вже за 42 хвилини він продав його за 100 доларів (мінус 4 долари комісія). Тож його прибуток склав 46 доларів.

Криптобіржа Bybit пропонує Launchpool, на якому можна виставляти власні проєкти або брати участь в інших. Прикладом найуспішнішого такого кейсу стала Kasta, середня дохідність якої за перший тиждень склала 2 089%.

Цікавим є дуал-майнінг або іншими словами бівалютні інвестиції. Це ризиковий спосіб, який пропонує отримати до 400% річних (APY). Його суть в тому, що відсоткова ставка плаває, а актив доходу може змінюватися. Відкривати таку угоду можна навіть на 1 день. Спеціалісти рекомендують використовувати його під час флету – це коли ринок з низькою волатильністю і неможливо простежити тренд.

Ще однією новинкою є ByVotes. До прикладу, є 6 перспективних альткойнів і ви голосуєте (при цьому кількість голосів інших учасників видна) – хто проголосував за той альткойн, який в результаті набрав найбільше голосів, отримує певну кількість того альткойну.

Озирніться всього на рік назад і вдумайтеся, якими темпами йде розвиток криптоіндустрії. Буквально рік тому практично всюди був лише спот та деривативи. А вже зараз багато хто намагається створити екосистему, щоб людина заходила і в неї був величезний вибір,
– розповідає Сергій.

Що відомо про Bybit

Bybit входить в найбільші 4 криптобіржі по деривативах. Також вона демонструє один з найшвидших темпів розвитку у світі. Вже понад 3 мільйони користувачів купують, продають криптовалюту та торгують популярними монетами за різними типами контрактів разом з Bybit.

Також криптобіржа пропонує безкоштовне навчання, адже нові можливості – це чудово, але потрібно розумітися в них, щоб цей досвід був позитивним. На криптобіржі представлені 4 курси тривалістю в понад 100 годин. Вони допоможуть визначати тренд, розбиратися в маржинальних зонах, хвильовому аналізі і скальпінгу. Словом, розуміти криптовалютний ринок.

Крім того, Bybit – це величезна спільнота, яка підтримує одне одного. 24/7 можна ставити свої питання іншим трейдерам в різних соцмережах або звертатися напряму до підтримки Bybit.