Зупинка роботи паливопроводу була вимушеною – після масштабної хакерської атаки, до якої, ймовірно, причетні росіяни. Це, своєю чергою, спровокувало зростання цін на пальне.

До теми У США зростає дефіцит пального через кібернапад – Голос Америки

Компанія Colonial Pipeline ініціювала відновлення роботи трубопроводів

Один із найбільших у США постачальників пального компанія Colonial Pipeline зазнала потужної хакерської атаки, і вимушена була навіть зупинити роботу. Через це у США зросли ціни на пальне, ринок дещо запанікував.

Криза почалася ще 6 травня. І тільки 12 числа нарешті з'явилася офіційна інформація, що Colonial Pipeline відновлює роботу трубопроводу. Про це написала у твітері міністерка енергетики США Дженніфер Гренголм.

Щойно поговорили телефоном із главою Colonial Pipeline. Вони відновлять роботу трубопроводу сьогодні о 17:00, або й швидше (за київським часом це початок доби 13 травня – 24 канал),
– заявила вона.

Зауважимо, що на повноцінне відновлення роботи паливопроводу знадобиться декілька днів. Тож якийсь час деякі регіони все ще можуть відчувати нестачу пального. 

Чому криза з Colonial Pipeline відчутно вплинула на ринок пального

  • Річ у тім, що компанія Colonial Pipeline – один з найбільших трубопровідних операторів в США.
  • Щодня вона транспортує країною приблизно 2,5 мільйона барелів бензину, дизельного, реактивного пального та інших нафтопродуктів.
  • Загалом Colonial Pipeline забезпечує постачання 45% усього палива на східному узбережжі країни.

Зверніть увагу ФБР заявило про причетність до атаки на Colonial Pipeline хакерів, пов'язаних з Росією