Вплив ажіотажних настроїв через оголошення пандемії COVID-19 не мав вирішального значення. Про це мовиться в огляді Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Актуально Кабмін регулюватиме ціни на соцтовари: які продукти здешевшають

Мінекономіки зазначає, що в березні прискорене зростання цін спостерігалося за декількома позиціями:

  • на фармацевтичну продукцію,
  • окремі продовольчі товари, зокрема, крупи, макаронні вироби, лимони тощо.

Що в Мінекономіки кажуть про інфляцію

  • Березнева інфляція на споживчому ринку була найнижчою за останні 6 років – на рівні 0,8% в розрахунку до лютого.
  • За підсумками березня темпи зниження цін у промисловості в річному вираженні сповільнилися до 4,2% (з 6,8% у лютому 2020 року), в розрахунку до попереднього місяця ціни зросли на 1,8%.
  • Найбільший вплив на загальну цінову динаміку мало збільшення на 5,9% вартості поставки електроенергії, газу та кондиціонованого повітря.
  • При цьому Мінекономіки, з урахуванням запровадження карантину і обмежень, прогнозує скорочення попиту, що на тлі відсутності дефіциту товарів "фактично унеможливлює істотне прискорення інфляції".

Зверніть увагу! Уряд України на 2020 рік підвищив прогноз інфляції з 5,5% до 11,6%, тоді як МВФ очікує її на рівні 4,5% зі зростанням до 7,2% у наступному році.

Що таке інфляція? Підвищення загального рівня цін на товари й послуги. При інфляції на одну й ту ж суму грошей після певного часу можна буде купити менше товарів і послуг, ніж раніше. Купівельна спроможність грошей знижується, а самі гроші знецінюються.

Про витрати українців під час карантину, дивіться відео: