Соціальну допомогу виплачують зазвичай в першій половині місяця, близько 10-13 числа. Проте деякі батьки поскаржилися, що ще не отримували допомоги на дітей у січні цього року. Те ж саме із житловими субсидіями та пільгами.

До теми: Соцвиплати на дітей в 2020: від декретних до допомоги одиноким матерям

Коли будуть гроші?

У Міністерстві соціальної політики пояснюють, що на початку нового бюджетного року можуть затримувати виплати.

Затримка зараз у державному бюджеті. Як тільки Міністерство отримає кошти з бюджету, соціальну допомогу відразу розподіляють серед населення та надішлють.

Додають, що затримують також виплати житлових субсидій та пільг в готівковій формі. Мінсоцполітики протягом першого тижня січня спрямувало 4,1 мільярди гривень на виплату соціальних допомог. Проте цієї суми ще недостатньо, щоб покрити всі потреби. Субсидії та пільги за грудень виплатять наприкінці січня. Дату виплати соцдопомоги на дітей за січень поки не назвали.

Розмір допомоги на дітей

Допомога при народженні першої дитини — 41 280 гривень. З них 10 тисяч одразу та 800 гривень щомісяця протягом 3 років.

Що закладено в бюджеті 2020 року
Що закладено в бюджеті 2020 року / Інфографіка 24 каналу

У січні також змінився "пакунок малюка". Ця одноразова допомога тепер складатиме 5 тисяч гривень.

Також продовжує діяти послуга муніципальна няня. Держава відшкодовуватиме витрати з догляду за дитиною до 3 років у розмірі 1 779 гривень.

Хто така муніципальна няня?Це компенсація за витрати батьків на няню для малолітніх дітей, якщо обоє батьків змушені вийти на роботу.

У січні також зросла допомога одиноким матерям:

  • для дітей віком до 6 років – 1 921 гривень;
  • для дітей віком від 6 років до 18 років – 2 395 гривень.

Раніше у Міністерстві політики заявили, що тепер вони отримали контроль над частиною виплат населення, зокрема тих, які зараз затримують. Віталій Музиченко, заступник Міністра соцполітики стверджував, що це нововведення навпаки прискорить процес виплати. Передбачали, що Мінсоцполітики передаватиме кошти з бюджету протягом 1-3 днів.