Про це в коментарі сайту "24" зазначив економічний експерт Андрій Новак.

Крім того, за словами Новака, суми в 40 мільярдів гривень, яка передбачена в бюджеті на субсидії, може не вистачити, щоб надати допомогу тим українським сім’ям, які її потребують.

Ця сума розраховувалася для іншої кількості тих, хто подав заяву на таку допомогу, – трохи більше 5 мільйонів українців. Але через черговий етап підвищення цін на енергоносії і житлово-комунальні послуги, за різними прогнозами, кількість таких сімей може збільшитися до 9 мільйонів. Тобто суму на субсидії потрібно буде суттєво збільшувати. Як мінімум – у півтора рази,
– зауважив експерт.

Збільшення витрат на субсидії, говорить Новак, призведе до скорочення інших бюджетних статей. Зокрема, не будуть адекватно підвищуватися соціальні платежі, уріжуться витрати на капітальне будівництво чи ремонт житлово-комунального фонду тощо.

На переконання економіста, щоб зменшити кількість субсидій, потрібно хоча б індексувати на показник інфляції соціальні платежі – тоді домогосподарства зможуть оплачувати такі високі комунальні тарифи. Але, на думку Новака, зробити це швидко не можливо. Індексувати потрібно було поступово протягом 2014-2015 років.

Уряд Арсенія Яценюка, як відомо, обрав так звану політику "затягування поясів" – тобто заморожування соціальних платежів. Але ціни при цьому були, звичайно, не "заморожені", а росли високими темпами. І зараз ми опинилися в ситуації, коли переважна більшість сімей не може оплатити нові тарифи на енергоносії і послуги ЖКГ. Тому виникла потреба в механізмі субсидій, який мало що допомагає. Адже це тільки частково покриває ріст цін на комуналку. А ціни ж підвищилися на всі товари і послуги. Тому маємо внаслідок різке падіння реальних доходів, рівня життя переважної більшості українських громадян,
– наголошує Новак.

Читайте також: Що відбувається з гривнею: зрозуміло про коливання курсу української валюти