За підсумками засідання Ради з фінансової стабільності за участі представників МВФ, Світового банку та ЄБРР відомо, що скасування націоналізації банк працює спокійно та контрольовано.

Читайте також: Коломойський розповів про наслідки скасування націоналізації "Приватбанку"

Однак рішення суду створює правову невизначеність. В результаті це може призвести до певних ризиків у фінансовій стабільності в Україні у майбутньому.

"Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих колишніми власниками "Приватбанку", – повідомила прес-служба Національного банку України.

Що відомо про справу "Приватбанку"?• 18 грудня 2016 року після кризи у банківській системі країни суд ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

• "Приватбанк" і держава вимагали від екс-власників банку додаткового відшкодування збитків. Через це сторони вели суперечки в українських та закордонних судах.

• На початку квітня 2019 року Коломойський заявив, що "Приватбанк" йому не потрібен. Однак вимагає повернути капітал у сумі 2 мільярди доларів.

• 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку".

• 19 квітня суд на користь Ігоря Коломойського скасував ключове рішення щодо "Приватбанку". Воно може призвести до того, що колишні власники зможуть стягнути з банку кошти, які держава вклала в банк у процесі його націоналізації.