Державне бюро розслідувань зацікавили рішення посадовців профільного міністерства щодо переведення держпідприємств атомної галузі в резерв. Про це повідомила пресслужба ДБР.

До теми Прибутки Ахметову, а збитки – державі: чому зупиняють блоки АЕС

Зазначимо, що Міненергетики та захисту довкілля затвердило оновлений прогнозний баланс електроенергії об'єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. Згідно з цим документом, АЕС працюватимуть на зниженій потужності енергоблоків. Натомість, більше електроенергії купуватимуть у приватних компаній.

У зв'язку з цим відбувається зниження виробництва атомної галузі на 8,6%, що може призвести до зупинення енергоблоків АЕС, збитків державному бюджету України та банкрутства об'єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави,
– мовиться у повідомленні ДБР.

Що відомо про зменшення виробництва електроенергії АЕС

  • 21 квітня Запорізька АЕС відключила другий блок від енергосистеми і вивела його в резерв у зв'язку з балансовими обмеженнями.
  • Пізніше стало відомо, що "Енергоатом" після перегляду прогнозного балансу енергосистеми скерував до "Укренерго" доопрацьований оперативний графік експлуатації блоків АЕС в 2020 році. Згідно з ним, "Енергоатом" готується до виведення в резерв з 10 травня енергоблоку №6 Запорізької АЕС і енергоблоку №3 Рівненської АЕС.
  • Передбачається і робота на зниженій потужності низки енергоблоків АЕС у різних областях України.
  • 97 народних депутатів звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням не допустити зниження частки електроенергії АЕС у структурі генерації.
  • У Міненерго кажуть, що якби держава не зменшила обсяги виробництва атомної енергії, на ринку виникнув би надлишок енергії, за який довелося б заплатити 4 мільярди гривень на рік.
  • ​ За словами в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, наразі в енергосистемі України – найбільша криза за всю новітню історію.