Про це 24 каналу розповів політичний експерт Олександр Леонов.

Читайте також: Підвищення ціни на газ в Україні: чому усі можливі альтернативи є набагато гіршими

За словами політолога, кредит МВФ допомагає реструктуризувати Україні зовнішні борги. Але завдяки кредиту МВФ відкриваються інші ринки. Зокрема, європейські.

В чому проблема боргів України, які брали Януковичі і Азаров у Європи, і які треба зараз віддавати? Ніби кредитів було відносно небагато, але під дуже великі відсотки – аж дванадцять, тому що на той момент не було співпраці з МВФ. І тому в 2014 році в нас була загроза дефолту. Нова програма розрахована на держави, які вже подолали гострі проблеми, що могли б спричинити дефолт. Україну переводять з реанімації, але ще не виписують. Але це показник для інших фінансових ринків. Ми зможемо виходити на європейські ринки і брати кредити не за такими великими відсотками, як раніше,
– підкреслив Олександр Леонов.

Нагадаємо, в Україні з 6 по 19 вересня перебувала місія МВФ. Міжнародний валютний фонд очікує від України приведення тарифів на газ для населення до ринкового рівня для виділення чергового траншу. Останній транш у сумі 1 млрд доларів Україна отримала в квітні 2017 року. Відтоді гроші Києву не виділяли через невиконання кредитних умов.

Поміж тим, як заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, Україні вдалось досягнути домовленості з Міжнародним валютним фондом щодо поступового виведення ціни на газ до рівня імпортного паритету до 2020 року. 28 вересня Кабінет міністрів України на своєму засіданні продовжив дію спеціальних зобов'язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною до 18 жовтня. Це означає, що вартість газу для українців зросте не 1 жовтня, як передбачалося раніше, а 18.

Що вимагає МВФ від України? Головною умовою отримання нового траншу від МВФ – є підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Ще однією важливою умовою отримання траншу було створення Антикорупційного суду. Яку Україна формально виконала.

Що таке дефолт? Це стан у кредитних відносинах, коли позичальник не виплачує свої борги або платежі, порушує платіжні зобов'язання позичальника перед кредитором. Дефолтом також називають нездатність проводити своєчасні виплати за борговими зобов'язаннями або виконувати інші умови договору позики.