Таку думку висловила експертка з питань енергетики Тетяна Бойко у прямому ефірі 24 Каналу.

Читайте також: Скільки українці заборгували за комуналку: цифра вражає

Теплові мережі Києва залишаться в руках олігарха Ахметова ще на три місяці. І він не планує повертати електричні мережі, тому що це дуже прибутковий бізнес.

За словами експертки, жодного інвестора, який подивиться на український державний баланс, це не зацікавить. Адже, з однієї сторони, населення має заборгованість у розмірі 4 мільярдів гривень, а з іншої сторони, 900 мільйонів – це борги держави перед "Київенерго" за пільги і субсидії.

Щоб починати діалог з потенційними міжнародними інвесторами, треба провести повну інвентаризацію,
– пояснила Бойко.

Тетяна Бойко припускає, що це також можуть бути борги за гарячу воду, адже до 2015 року тарифи були економічно необґрунтовані, і вони спеціально встановлювалися нижче собівартості.

Для мене є загадкою, як формуються тарифи на ТЕЦ, адже наразі вони є дуже невигідними. В Україні не так багато бізнесу, де йде великий грошовий потік як в енергетиці. І доки на газ будуть йти різні ціни, доти й буде корупція, тому наші міжнародні партнери наполягають на єдиній ціні на газ,
– зазначила Тетяна Бойко.

Експертка з питань енергетики повідомила, що згідно з договором, теплові електростанції мають до кінця липня повернутися у власність міста. Очевидно, що зараз власники "Київенерго" ведуть торги з владою.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі прогнозує, що тарифи на комунальні послуги в Україні протягом наступних трьох років лише зростатимуть. Різні види житлово-комунальних послуг дорожчатимуть щороку від 10 до 22%.