Про це заявив нардеп від "Слуги народу", голова комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі 24 каналу у програмі "Політична анатомія".

Читайте також: Ракова пухлина економіки: Тарасюк заявив про неминучість росту тарифів на електроенергію

За його словами, на сьогодні тарифи на електроенергію для населення не складають основну частину рахунку. "Тобто, говорячи про тарифи на електрику для населення, ми розуміємо, що воно (населення, – 24 канал) взимку може споживати на 150-200 гривень більше", – відповів Герус.

Я вважаю, що неправильно піднімати тарифи на електрику напередодні зими чи робити якісь серйозні зміни. Тому що взимку, зазвичай, рахунки зростають, тому люди хочуть її (зиму, – 24 канал) прожити спокійно,
– сказав голова комітету з питань енергетики.

Він додав, що натомість для підприємств це є проблемою, яка все одно лягає на населення: тому що це інфляція, це конкурентоздатність економіки тощо.

"Але є хороші сигнали, які потрібно помічати. З першого вересня 2019 року було пониження тарифів на 20 копійок за рахунок певних механізмів, а з жовтня відбулося ще пониження десь ще на 20 копійок. Тобто в нас за останні місяці відбулося значне пониження на тарифи на електроенергію", – зазначив Герус.

Окрім того, нардеп запевнив, що 55% нашої електроенергії виробляє "Енергоатом". Проте в кінці серпня в робочому стані в підприємства було лише 9 енергоблоків із 15. На сьогодні їх працює вже 11. "Тому в зиму ми входимо спокійно і я впевнений, що в нас все буде добре", – підсумував Герус.

тарифи комуналка комунальні послуги

За комуналку українці платять менше за європейців/ інфографіка 24 каналу