Про це у коментарі сайту "24" розповів старший партнер Адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Такі позови можливі. На сьогодні розглядається навіть мій позов щодо скасування тарифів, стосовно відсутності повноважень у цій комісії, яка встановлює тариф. Пленум Верховного суду по моєму провадженню звернувся до Конституційного суду щоб роз’яснити питання повноважень цих органів,
— уточнив адвокат.

За словами експерта, у випадку, якщо Конституційний суд задовольнить звернення Верховного суду, тоді Вищий адмінсуд однозначно скасує тарифи, які були встановлені. Причому минулорічні, бо позов подавався ще у минулому році. Однак якщо буде визнано протиправним дії комісії, яка встановлює тарифи, то всі інші тарифи будуть визнані незаконними, і компанії-монополісти повинні будуть їх перерахувати, і компенсувати людям кошти, які були сплачені.

На думку адвоката, відповідне рішення Конституційним судом може бути прийняте упродовж півроку.

На уточнююче запитання чи може нардеп Юлія Тимошенко результативно оскаржити тарифи у суді, Кравець відзначив, що все залежить від того, до кого і з якого питання позиватиметься політик.

Юлія Володимирівна може звернутись до суду. Питання в тому, що саме вона буде оскаржувати. Чи взагалі встановлення тарифів, чи їх розмір, чи повноваження органу, який встановлював ці тарифи. Тому що всі ці питання на сьогодні вже оскаржуються в суді,
— сказав адвокат.

Нагадаємо, голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила журналістам, що цього тижня підготує подання до суду на рішення про підвищення тарифів на тепло та воду.