Такі дані наводять у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.

Як відзначає Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, в основному люди замінюють вікна в під’їздах, встановлюють індивідуальні теплові пункти, енергозберігаючі лампочки.

За його словами, економія тепла будинку після термомодернізації складає 24%. До того, як скористатися программою енергоефективності середньомісячне споживання тепла в середньому було 78 гігакалорій на місяця, після термомодернізації – 59,8 гігакалорій.

Найбільшу допомогу від держави – кредит на 2 млн грн взяло ОСББ у у Волинській області. Там провели комплексну термомодернізацію будинку. До модернізації вартість опалення була 15 грн за квадратний метр, після – скоротилася удвіч до 7 грн за кВ метр,
коментує він.

ВІдтак, 40% кредиту відшкодувало Держенергоефективності, місцева влада – відсотки за кредитом. Відтепер, родини заощаджують на опаленні близько 400 грн на місяць. До слова, кожна з квартир "теплого" будинку зросла у ціні на 25%.

Нагадаємо, програма енергоефективності, яка у народі отримала назву "теплі кредити" діє на співласників багатоквартирних та індивідуальних будинків. Йдеться про державну політику з енергоефективності, яку уряд пропонує взамін на підвищення тарифів. Відповідно до неї витрати ОСББ становлять 54%, державна допомога складає 37%, місцева допомога – 9%. Тобто, держава сплачує фактично половину.

Читайте також: Як за мінімальні витрати збудувати енергоефективне житло (Інфографіка)