Він нагадав, що тільки в поточному році чеській владі доведеться скоротити витрати бюджету на 23 мільярди крон (1,2 мільярда євро).

Як додав Нечас, в 2013-2014 році уряду також доведеться піти на непопулярні у населення заходи, щоб боротися з економічним спадом, зокрема, підняти ряд податків (серед іншого, збільшити прибутковий податок з громадян, які отримують високі зарплати). Він назвав ці кроки "необхідними".

За розрахунками уряду, заморожування пенсій і підвищення податків повинні допомогти Чехії в наступному році знизити дефіцит бюджету нижче трьох відсотків ВВП, а в 2016 році довести його до нульової позначки. Більш докладно про способи знизити витрати Нечас не розповів, оскільки подробиці антикризового плану все ще розробляються урядом.

Наразі у країнах ЄС межа дефіциту становить три відсотки ВВП. У грудні 2011 року учасники єврозони домовилися посилити цю умову, обмеживши розмір дефіциту 0,5% ВВП. Цікаво, що в січні 2012 року Чехія відмовилася приєднатися до договору бюджетної стабільності ЄС, в якому були прописані нові обмеження.