Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на засіданні Комітету Ради з питань бюджету, передає пресслужба відомства.

Цікаво: Які наслідки зміцнення гривні: пояснення НБУ

Він зауважив, що значне недовиконання бюджету України пов'язане з поганим макроекономічним прогнозуванням. Так, уряд в бюджеті на 2020 рік прогнозував, що вартість долара становитеме 27 гривень, а фактичний курс за січень у середньому становив 24,1 гривні за долар.

Пацкан додав, що найбільший дохід державний бюджет отримує від податку на додану вартість, який сплачується з імпортних товарів. Розмір цього податку залежить від вартості товарів, а вартість імпорту — від курсу валют. Тому чим нижчий курс валют — тим меншою є податкова база і, відповідно, надходження до українського бюджету.

"Звичайно січень не є показовим, але певні висновки щодо виконання плану основних показників державного бюджету можу висловити. Основний висновок такий — рік новий, а проблеми ті самі", — сказав Пацкан.

До теми: Чому гривня почала падати: пояснення НБУ

Голова рахункової палати також розповів, що доходи загального фонду державного бюджету не виконано на 13,8 мільярдів гривень, або 24,5%. Це зумовлено насамперед низьким рівнем надходження митних платежів.

Довідка. Станом на 13 лютого 2020 року офіційний курс долара на рівні 24,5 гривні за долар.

Що відбувається з курсом валют в Україні

Гривня почала зміцнювати свої позиції ще влітку 2019 року. У липні курс валют вперше за останні кілька років опустився нижче 25 гривень за долар.

До кінця минулого року національна валюта зміцнилася ще більше – до 23,7 гривні за долар. Така ціна зберігалася впродовж різдвяно-новорічних свят у січні 2020 року. Проте після свят валюта почала поступово дорожчати і за півтора місяця долар подорожчав на 1 гривню.

Середньорічний курс гривні щодо долара з 1996 року
Середньорічний курс гривні щодо долара з 1996 року / інфографіка 24 каналу