Ймовірно, криза стане наймасштабнішою майже за століття, про це сказала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Цікаво Світова економіка втратить через коронавірус 5 трильйонів доларів: прогноз Bloomberg

Вона зазначила, що глобальна економіка покаже різко негативні темпи зростання в 2020 році.

По суті справи, ми очікуємо найсильніших економічних потрясінь з моменту Великої депресії (почалася обвалом американського фондового ринку в 1929 році – 24 канал),
– сказала Георгієва.

Наразі немає точного прогнозу падіння світової економіки в 2020 році. Очільниця МВФ зазначила, що чинний прогноз був опублікований менш ніж три місяці тому, але вже далекий від реальності.

Цікаво. Він передбачає зростання на 3,3% в 2020 році і 3,4% в 2021 році в порівнянні з 2,9% в 2019 році.

Георгієва озвучила нову оцінку відтоку коштів портфельних інвесторів з ринків, що розвиваються за останні два місяці – близько 100 мільярдів доларів. За словами глави МВФ, це більш ніж в три рази більше, ніж за такий же період фінансової кризи 2008 року.

За словами глави МВФ, якщо пандемія піде на спад у другому півріччі 2020 року, то це дозволить поступово згорнути обмежувальні заходи. В такому разі в 2021 році світову економіку чекає "часткове відновлення".

Але знову хочу підкреслити колосальну невизначеність навколо прогнозу: він може бути погіршений в залежності від безлічі різних факторів, включаючи тривалість пандемії",
– додала вона.

"Хороша новина", за її словами, полягає в тому, що уряди різних країн рішуче діють і координують свою політику в умовах пандемії. Бюджетні заходи, прийняті всіма державами світу з моменту початку кризи, МВФ оцінює сумарно в 8 трильйонів доларів.

Скільки бізнес може існувати при карантині інфографіка 24 канал
Скільки бізнес може існувати при карантині в Україні/ Інфографіка 24 каналу