Меншість вимагала розглянути проект постанови про виконання вимог Резолюції ПАРЄ. За словами опозиціонерів, саме такі домовленості були досягнути напередодні.

“Коли ми сьогодні ознайомились з порядком денним, ми не побачили постанову про прийняття рішення про імплементацію резолюції ПАРЄ, й до того ж, тут є питання про здачу газотранспортної системи України”, - сказав голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Кожем’якін.

В опозиції запевняють, Верховна Рада запрацює лише після зустрічі її лідерів із Президентом Віктором Януковичем. У парламентській більшості по-іншому тлумачать саботаж опозиції - меншість хоче, аби Україна не виконала вимоги ПАРЄ, кажуть регіонали.

“Логіки в діях взагалі немає, крім однієї, яка простежується - зробити все можливе, щоб Україна не виконала зобов'язання і потім звинуватити тим самим владу, що влада не змогла ці зобов'язання виконати. Дії лежать на поверхні, вони нерозумні, непродумані і не є новими”, - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Опозиція сама відмовилась розглядати постанови щодо резолюції ПАРЄ, каже спікер Верховної Ради. Кінцева мета, на яку працює меншість, зробити парламент непрацездатним - переконаний Литвин.

“Реалізується політичний сценарій, щоб не працювала Верховна Рада, щоб не приймалися ті рішення, на яких наполягають. Роблю висновок, що ці рішення нікому не потрібні, потрібен політичний процес”, - вважає голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Нагадаємо, Верховна Рада під час години уряду мала заслухати міністра закордонних справ Костянтина Грищенка з питання виконання резолюції ПАРЄ. Цей документ було ухвалено місяць тому - ПАРЄ закликала українську владу негайно звільнити колишніх можновладців.