Такий обсяг інвестицій, як повідомляє ИТАР-ТАСС, прописаний в проекті концепції цільової програми "Соціально-економічний розвиток Кримського федерального округу до 2020 року".

"З урахуванням яскраво вираженої специфіки Криму на першому етапі основний обсяг інвестицій припаде на федеральний бюджет" , – йдеться у документі.

Будівництво переходу – з двома мостами (залізничним і автомобільним) названо в проекті концепції геостратегічним завданням. Розробку техніко-економічного та фінансового обгрунтувань, необхідних для укладення контракту на проектування та будівництво транспортного переходу в Керченській протоці, планують завершити до 1 жовтня 2014 року.

Загалом, Концепція розвитку Криму до 2020 року передбачає інвестуваня у півострів 1 трлн. рублів, 95% з яких надійдуть із федерального бюджету РФ. У Росії сподіваються, що бездотаційним регіон стане не пізніше 2017 року.

Нагадаємо, раніше Міністерство енергетики Росії затвердило план з енергозебезпечення Криму. Вартість його реалізації оцінили у 71 млрд. рублів.