Аналогічну ситуацію очікують і з іншими продуктами. І все через зменшення платоспроможності. Про це розповіли в сюжеті журналісти 24 каналу.

Цікаво Дорогі фрукти та дешевий одяг: як змінилися ціни в Україні через пандемію

Борщ за 35 гривень

У Держастаті стверджують, що сьогодні набір овочів на борщ обійдеться господині приблизно 35 гривень.

Найдорожчою з них залишається картопля – понад 9 гривень за кілограм, тоді як минулої осені її вартість була ледь не вдвічі більшою. Впали в ціні й цибуля, капуста та буряк. Морква ж через низький попит продовжує падати в ціні й зараз. Лише за останній тиждень вона подешевшала в середньому на 18%.

Середні ціни на борщовий набір восени 2020 року:

  • картопля – 9,08 гривень за кілограм;
  • цибуля – 5,73 гривні за кілограм;
  • капуста – 6,01 гривень за кілограм;
  • буряк – 5,71 гривні за кілограм;
  • морква – 7,96 гривні за кілограм.

Зменшились ціни на м'ясо і фрукти

Подешевшало і м'ясо, а також сезонні фрукти, окрім яблук. Вони за останній місяць навпаки рекордно подорожчали, приблизно на чверть.

"Навесні, коли вони якраз цвіли, то були сильні морози й дуже мало яблук таких, що дійсно виросли, доспіли гарно. І тому на них ціна трохи велика, у порівнянні з минулим роком, на 5 гривень дорожчі". – зазначила продавчиня овочів та фруктів Оксана.

Люди фізично стали бідніші й це достатньо серйозно вплинуло на можливість формування ціни. Ми ж стикнулися з тією ситуацією, що продавець вимушений знижувати ціни через відсутність попиту на продовольство,
– ствердив економічний експерт Олег Пендзин.

Подорожчання до кінця року

Водночас сезонне подорожчання все ж очікується. Але значно менше, ніж минулого року.

► Зокрема, зростуть у ціні зернові, через неврожай в Європі та Північній Америці. Відтак, до кінця 2020 року приблизно на 10 – 12% подорожчають борошно та хліб.
Крупи також дещо виростуть в ціні, окрім гречки, на яку нині вже впав попит.
► Приблизно на 4 – 6% дорожче коштуватиме соняшникова олія, через неврожай.
М'ясо, яйця та молочка також подорожчають.

За словами Пендзина, зернові, м'ясо, молоко мають тенденцію до зросту цін. Проте платоспроможність населення буде стримувати цей ріст. Тому зростання можна очікувати приблизно на 3 – 4% максимум.

Також читайте Жінка придбала у "Сільпо" курятину, а вона – світиться у темряві: фото

Водночас експерт зазначав, що українці не голодуватимуть навіть тоді, якщо локдаун буде жорсткішим за попередній. За його словами, навчені попереднім досвідом, люди стали більш запасливими.

Наприклад, все частіше купують ту ж картоплю мішками, а крупами чимало українців закупились ще у вересні – жовтні 2020 року. До того ж популярності знову набуває домашня консервація. Проте, пандемічні настрої все ж вплинуть на споживчі вподобання. Зокрема, може приблизно на третину зменшитись попит на м'ясо, рибу та молочку.

Чи подорожчають до кінця 2020 року ціни на продукти: дивіться сюжет 24 каналу