Про відповідне рішення ради директорів Європейського інвестиційного банку (державна фінансово-кредитна установа ЄС) 16 квітня повідомили на офіційному сайті ЄІБ.

Важливо ЄС підготував "дорожню карту" виходу з кризи коронавірусу: як відкриватимуть кордони

Фонд протидії економічним наслідкам пандемії COVID-19 офіційно започаткують, коли країни – члени ЄС візьмуть на себе відповідні зобов'язання. Адже саме з внесків 27 країн Євросоюзу і формуватиметься в основному цей фінансовий інструмент.

Гроші потрібні для того, щоб ЄІБ (Європейський інвестиційний банк) зміг розширити підтримку європейських компаній, які потребують допомоги через пандемію COVID-19.

Загалом банк готовий допомогти бізнесу на 200 мільярдів євро, причому акцент робитиметься на малих та середніх підприємствах. Кому саме даватимуть гроші – визначать ЄІБ спільно з центральними банками країн ЄС.

Європа потребує амбіційної загальноєвропейської відповіді на пандемію. Ми дійсно можемо рухатися дуже швидко і забезпечити, щоб підтримка дійшла до економіки там, де вона найбільш необхідна і терміново необхідна,
– сказав президент ЄІБ Вернер Хойєр.

Станом на 17 квітня, додамо, у світі зафіксовано майже 2,2 мільйона випадків інфікування коронавірусом. У Європі найбільше постраждали Іспанія, Італія, Німеччина та Франція.

Про послаблення карантину лише починають говорити, тож і бізнес, який зараз майже не працює, насправді потребує цієї фінансової підтримки.

До теми Кожен п’ятий малий бізнес може закритися через карантин, третина скоротить кількість працівників

Бізнес
Про "подушку" бізнесів на карантині / Інфографіка 24 каналу