Про наміри влади Болгарії змінити постачальника газу повідомила міністерка енергетики країни Теменужка Петрова.

Зверніть увагу: Ціна на газ залежатиме від вартості газу на нідерландській біржі: що це означає

Азербайджанський газ Болгарія планує отримувати трубопроводом TANAP, який запустили наприкінці листопада 2019 року. Також у планах Болгарії збільшення купівлі американського СПГ. Він постачається до країни з терміналу, розташованого у Греції.

Наразі країна споживає 3 мільярди кубометрів газу на рік. Майже весь газ Болгарії постачає Росія. Раніше він надходив з України. Однак запуск Турецького потоку на початку 2020 року унеможливило це.

Що таке TANAP? Газопровід з Азербайджану через Туреччину до Європи. Діє з червня 2018 року. Призначений для транспортування газу другої стадії розробки родовища Шах-Деніз. Планована потужність газогону в початковій стадії становить 16 мільярдів кубометрів природного газу на рік з подальшим збільшенням до 23 мільярдів на 2023 рік.

Напередодні стадо відомо, що Газпром поставив "Турецьким потоком" перший мільярд кубометрів газу в обхід України.

Що відомо про пошук країнами Європи альтернатив газу з Росії

  • У грудні 2019 року Естонія та Фінляндія з'єднали свої газотранспортні системи газогоном Balticconnector. Він допоможе країнам інтегруватися в газовий ринок ЄС та зменшити залежність від Росії.
  • Ізраїль, Кіпр і Греція підписали історичну угоду про газопровід. EastMed. Очікується, що трубопровід задовільнить приблизно 10% потреб Європи в природному газі.
  • А Польща надіслала російському "Газпрому" офіційне повідомлення про те, що не продовжуватиме контракт на купівлю газу після 2022 року.

Основне про "Турецький потік"

  • З початку 2020 року Балканські країни почали отримувати російський газ в обхід України через "Турецький потік". Цей газопровід проклали по дну Чорного моря від російського міста Анапа до Киїкея на узбережжі Туреччини.
  • Будівництво "Турецького потоку" разом з другою чергою "Північного потоку" – частина російського плану щодо відмови від транзиту через Україну.
  • Російський газ через газопровід "Турецький потік" з 1 січня вже почав надходити в Болгарію. З 5 січня російський газ через нову компресорну станцію "Странджа-2" в Болгарії почали отримувати Республіка Північна Македонія і Греція.
  • 8 січня президенти Росії й Туреччини – Володимир Путін і Реджеп Тайїп Ердоган – офіційно запустили роботу газопроводу.