Зникне корупція, максимально спроститься оформлення вантажів, зменшиться вплив людського фактору на процеси та результати митних процедур, обіцяють чиновники. Втім, нові митні правила насторожують підприємців. Останні дуже сумніваються, що ситуація зміниться на краще.

″Для бізнесу яка різниця, по великому рахунку, який закон. Якщо для всіх гравців ринку умови однакові і закон буде однаковий для всіх - для нас не проблема пристосуватися під ті або інші умови. Головне, щоб країна в стратегічному масштабі не програвала іншим країнам-колегам, тому що якщо буде викривлена зовсім ситуація, то інвестори, наприклад, підуть в іншу країну″, - каже виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Втім, зауважують учасники ринку, якою б конструктивною не була законодавча новація, яку депутати готують у митній сфері, практика показує: кожна регіональна митниця у своїй роботі керується власним кодексом, далеким від цивілізованого права. Нагадаємо, нову редакцію Митного кодексу депутати планують ухвалити у вересні поточного року.