Білорусь не буде блокувати підписання договору про Євразійський економічний союз. Про це заявив президент країни Олександр Лукашенко, говорячи про підсумки переговорів з керівництвом Росії.

Однак, за словами Лукашенка, перед підписанням договору, яке заплановане на 29 травня, білоруська сторона ще раз проаналізує досягнуті в Москві домовленості. Зокрема, Білорусь домовилася з Росією про постачання нафти по повній потребі і поетапну відміну експортних мит на нафтопродукти.

Ми вирішили на десятиліття вперед питання постачань природного газу і нафти в тих обсягах, які ми хотіли б, і з перспективою збільшення, якщо нам це потрібно. Але поки 23 млн т в рік для нас цілком достатньо для того, щоб завантажити нафтопереробні заводи, - заявив глава білоруської держави.

Також Лукашенко повідомив, що Росія в травні перерахує Білорусі $2 млрд кредиту для підтримки золотовалютних резервів країни.

Ми домовилися про те, що Російська Федерація, як це і було обіцяно, перерахує нам $2 млрд. Це відбудеться вже в травні. Думаю, що через тиждень ми це питання вирішимо, - зазначив білоруський лідер.

Нагадаємо, 30 квітня Лукашенко заявив, що створення Євразійського економічного союзу краще відкласти на десять років, тому що країни-партнери Митного союзу не готові до нього.