Як написав очільник Кабміну в телеграмі, порівняно з докарантинним періодом, кількість звернень до відповідних служб зросла в 10 разів.

Зверніть увагу Як уряд допомагатиме малому бізнесу: деталі пільгової кредитної програми

Уряд спростив процедуру подання документів до центрів зайнятості, тому закликаємо усіх, хто втратив роботу в період карантину, реєструватися і надалі,
– зауважив Шмигаль.

Отримати допомогу з безробіття стало простіше: як це зробити

Виплату допомоги з безробіттю призначають з першого дня реєстрації. Для цього достатньо заповнити дві заяви:

  • про надання / оновлення статусу безробітного;
  • про призначення / оновлення допомоги з безробіття.

Заяви приймають дистанційно на електронну пошту Центру зайнятості. Також можна заяву покласти в скриньку для прийому кореспонденції. Такі скриньки розміщуються в кожному центрі зайнятості.

Збільшення допомоги з безробіття

Як під час брифінгу 15 квітня повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич, найближчим часом розмір допомоги з безробіття має зрости зі 650 гривень до 1 тисячі гривень, передає Укрінформ.

Ми чекаємо, коли Міністерство юстиції зареєструє прийняте рішення правління Фонду на випадок безробіття. Таким чином, ті, хто отримував у березні виплати по 650 гривень, після 12 березня матимуть на 350 гривень більше. Тобто їм суму виплат перерахують, збільшать і довиплатять,
– зауважив він.

Водночас Білич наголосив, що так триватиме весь період карантину та ще 30 календарних днів після його завершення.

"Це є підтримка з боку держави найменш забезпечених громадян", – підкреслив директор Київського міського центру зайнятості.

За його словами, максимальна виплата з безробіття залежить від страхового стажу роботи заявника та його розміру офіційної легальної зарплати. Становить вона щонайбільше чотири прожиткові мінімуми для працездатного населення. Сьогодні це дорівнює 8 408 гривень.

Важливо Більшості українців грошей вистачить менш ніж на місяць

Скільки сьогодні в Україні налічується безробітних

За даними Держслужби зайнятості, у березні безробіття в Україні зросло на 22%, якщо порівнювати за аналогічним періодом минулого року, пише LIGA.net.

Станом на 13 квітня в Державній службі зайнятості перебувають на обліку 387, 5 тисяч осіб, з них 71,4 тисячі подали заявки в період всеукраїнського карантину.

Також тут прогнозують, що у 2020 році рівень безробіття складе 9,4%. Зауважимо, що раніше прогнозували 8,1%.

Ексдиректор Держслужби зайнятості Ольга Макогон каже, що пік кількості безробітних може випасти на початок посткарантинного періоду. Річ у тім, що тоід роботодавці почнуть масово звільняти працівників за відповідною законодавчою процедурою.

Цікаво На скільки зросли витрати українців і на чому вони економлять під час карантину: опитування

карантин, Україна, фінанси, гроші. безробіття
Як вплинув карантин на фінанси українців / Інфографіка 24 каналу