За словами очільниці державного Центру зайнятості Юлії Жовтяк, кількість претендентів значно перевищує кількість вакансій. Це стосується усіх регіонів, видів економічної діяльності та професійно-кваліфікаційних групах.

Цікаво Професії, яким не страшний локдаун: кого роботодавці потребують найчастіше

Скільки є вакансій в Україні

Станом на 1 квітня кількість актуальних вакансій у базі Центру зайнятості становить 77 тисяч. Відтак суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

У середньому в Україні на одне вільне робоче місце претендують 6 безробітних. На 1 квітня 2020 року – 5 людей,
– зазначила Юлія Жовтяк.

Проте, варто зазначити, що кількість безробітних зменшується. Зокрема завдяки роботі Центру зайнятості, розповідає Жовтяк. Так, наприклад, за сприяння центрів зайнятості у 2020 році роботу знайшли 600 тисячам українців.

Протягом січня – березня 2021 працівники Центрів зайнятості підібрали роботу для 127 тисяч українців.

Хто найбільше постраждав від карантину

Юлія Жовтяк розповідає: найбільше пошукачів роботи серед представників сфери обслуговування. Саме вони стикаються із труднощами працевлаштування через пандемію.

… зараз офіціанти, бармени, кухарі, бариста, покоївки стикаються з труднощами працевлаштування,
– додала Жовтяк.

Виплати безробітним під час карантину: головне

  • Безробітні можуть отримувати допомогу від держави, ставши на облік у Центрі зайнятості.
  • Наразі допомога безробітним становить від 650 до 9 080 гривень і залежить від досвіду роботи і спеціалізації безробітного.
  • Таку допомогу призначають усім, хто отримав статус безробітного, а також підприємцям та найманим працівникам, що втратили частину доходу, або заробітної плати через карантин.