Мовиться про вимоги стосовно договорів про споживчий кредит, депозит, а також відкриття та ведення рахунку. Тепер банки повинні надавати у договорі повний опис послуги.

Читайте також Українці все охочіше беруть кредити, – Нацбанк

Детальніше про нові вимоги

  • У договорі про депозит потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію, чи має банк право продовжити її термін дії.
  • У договорі про кредит потрібно буде зазначати перелік та ціну додаткових послуг, а також умови, за яких можна змінити процентну ставку чи інші платежі. Важливо, що текст угоди має бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів.
  • Банки не зможуть включати до договорів недобросовісні норми, тобто ті, що обмежують права споживачів подати скаргу чи судовий позов.
  • Змінювати умови договору без інформування споживача теж заборонять. Крім того, не можна вимагати від споживача платити за ще не отримані послуги.

Мета нових вимог

У НБУ наголосили, що головне завдання нових вимог – забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки сторін, а також – наслідки.

Зауважимо, таку постанову Нацбанк ухвалив 26 січня. Тому банки мали 3 місяці, аби привести свою роботу до її відповідності.