На зацікавленості України у газі з країн Євросоюзу Микола Азаров наголосив під час зустрічі з делегацією німецького концерну Ferrostaal, який займається модернізацією ГТС України. Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

За словами прем'єра, Україна може отримувати газ із Європи на значно кращих умовах, ніж з Росії, адже в європейських контрактах немає вимоги "бери або плати" і немає санкцій за недобір газу.

Азаров нагадав, що позитивний досвід із закупівлі блакитного палива із країн ЄС в України вже є.

Нагадаємо, раніше в газеті Financial Times від представника української сторони з’явилась інформація про борг "Нафтогазу" через недобір у минулому році.

За словами співрозмовника, "Нафтогаз" навряд чи оплатить цей рахунок. Відтак, конфлікт може вийти за межі українсько-російських відносин.

Згодом те, що "Газпром" справді вимагає 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не купила у 2012 році, підтвердила прес-секретар "Нафтогазу" Олена Юр’єва.

Джерело у "Нафтогазі" повідомило, що за імпортовані в минулому році 24,9 млрд кубометрів газу повністю заплатили, а про зменшення обсягів закупівлі в компанії попереджали декілька разів.